Wharfedale Evo 4.1 - Černá

SKU
5025941207498
Hodnocení:
100%
15 490 Kč
Skladem
Cena za pár

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Regálové reproduktory

  • EVO koncept se zakompovanými prvky z vlajkové lodi ELYSIAN
  • Vhodné pro Hi-fi poslech i pokročilé domácí kino
  • AMT (Air Motion Transformer) transduktor zajišťuje přesnost a nižší rozostření ve vysokých frekvencích
  • Krásný a účelný design - vybrané materiály, vnitřní vyztužení a tlumení
  • Dvousměrné kevlarové měniče dodává hladký a utažený bas
  • Stovky hodin poslechu bylo věnováno pro optimální vyladění výhybky v kombinaci s měniči 
  • Cena za pár

 

Zkušení páni učení

Wharfedale je synonymem zvuku, jelikož patří k nejstarším výrobcům reproduktorových soustav. První model postavil Gilbert Briggs již v roce 1932. Z původní malé značky se stala jedna z největších globálních společností a s tím souvisí i nezměrná šíře jejího výrobního portfolia. Nejnovější položkou je v něm série EVO, o které výrobce s britskými kořeny s nadsázkou říká, že představuje „úsvit nových standardů hi-fi“.

 

Evo

Základním modelem je kompaktní regálový model Evo4.1. Při pohledu na konstrukci reprosoustav Evo je třeba brát je zcela vážně a to včetně faktu, že jde o technologie, odvozené od top modelů série Elysian. Všechny komplexně stavějí na pohledném zpracování – reprosoustavy primárně disponují základovou deskou s firemním logem, mají lehce odsazené kabinety s příjemně zaoblenými hranami a směrem dozadu se zužují, konečným vyústěním je úzká stěna.

 

Konstrukční detaily

Čelní část představuje vcelku atypické řešení - velký páskový měnič ve vzhledném kovovém zvukovodu, pod nějž je vsazen středo-basový kevlarový kónus, u Wharfedale běžně používaný. Na štíhlé zadní stěně jsou situovány dva páry reproduktorových terminálů vyvedených do stran, tím je připojení kabeláže zcela komfortní. Kabinety jsou koncipované jako bass-reflexní s výdechem, integrovaným do spodní stěny ozvučnic, proud vzduchu je vyvedený mezerou v základně a tak je zajištěna možnost snadné instalace. Jde o systém SLPP, u Wharfedale poprvé použitý právě u řady Elysian.

 

Další specifika

Střední a hluboké tóny moduluje klasická kónická membrána z tkaného kevlaru o průměru 130 mm, v jejímž středu je usazen výrazný fázový nástavec. Sekundantem je AMT vysoko-tónový měnič, neboli skládaný pásek o rozměrech 30 x 60 mm. Robustní soustavy jsou 335 mm vysoké, 210 mm široké a 295 mm vysoké s hmotností 8 kg. Výrobce udává frekvenční rozsah 64 - 22 000 Hz (+/- 3 dB), přičemž na úrovni -6 dB je 55 Hz. Přechodová frekvence výhybky se nachází na úrovni 2 900 Hz. Charakteristická citlivost zvuku je 87 dB / 2,83 V / 1m a nominální impedance dosahuje běžnou hodnotu 8 Ohm. Impedance udává pokles na minimální 3,5 Ohm.

 

Slyšet je jen to nejlepší

Celkové ladění EVO4.1 je výrazně měkčí a klidnější, dynamiku zvládají reprosoustavy velmi slušně i přes svoje menší rozměry. Cenová úroveň je dostupná. Zvukově vynikají příjemně pružným dojmem a reagují na dynamické proměny signálu s celkovou lehkostí. Není snadné tento set nějak zvlášť vybudit, hraje s klidem i s dostupnou elektronikou. Zvukový charakter je přímý a čitelný napříč pásmy, čím vyšší tón, tím jasnější reprodukce. Wharfedale s odvahou nechává vyznít hudbu celistvou, přehlednou a nekomplikovaně srozumitelnou, zvláště co se týká středů a výšek, včetně jejich detailů. Při vhodné poloze tak dostávají přednost dobře ohraničená místa a přehlednost celku, což splňuje nároky opravdového hi-fi. Wharfedale tedy cílí hlavně na dojem celistvosti a spojitosti. Reproduktorové sestavy hrají velmi příjemně a to bez dalších výtek. Pravdou je, že možná nemají onen po vrch naplněný basový objem, rozechvívající podlahu pod nohama, ale zvuk sám o sobě má konkrétní tělo, velmi dobrou čitelnost a hlavně to celé funguje zcela bezchybně jako komplex s dobrou plynulostí a kultivovaností. Zaujmou každého. Poslech je mimořádně komfortní, zejména díky jemnějšímu zvukovému charakteru.

 

Ukázka reproduktorů ze série EVO4 (EVO4.4)

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Měniče Výškové: 30x60 mm (AMT)
Středo-basové: 130 mm Ø (tkaný kevlarový kužel)
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 64
Frekvenční odezva do (Hz) 22000
Dělící frekvence (Hz) 2900
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 87
Minimální vstupní výkon (W) 25
Maximální vstupní výkon (W) 100
Maximální výkon - SPL (dB) 104
Barva Černá
Šířka (mm) 210
Výška (mm) 335
Hloubka (mm) 285 + 10
Hmotnost (kg) 7,8
Spolu to funguje, Technics a reproduktory
Hodnocení:
100%
15 490 Kč
+
Hodnocení:
100%
Akční cena 19 990 Kč Běžná cena 27 990 Kč
+
=
39 370,00 Kč
Spolu to funguje, reproduktory a lepší repro kabel (nehodící délku odstraňte z výběru)
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)