WILSON Raptor 9 - Bílá

SKU
RAPTOR9WHITE
Hodnocení:
100%
17 990 Kč
Skladem
Cena za pár
Spolu to funguje, Technics a reproduktory
Hodnocení:
100%
17 990 Kč
+
Hodnocení:
100%
Akční cena 19 990 Kč Běžná cena 27 990 Kč
+
=
41 870,00 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (4)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Dravý zvuk

Není raptor jako Raptor. „Dravý pták“ uloupí zvuk tak profesionálně, že posluchače zatlačí do sedadla stejně, jako kdyby viděl samotného velociraptora z Jurského parku. Je předznamenán pokrokem ve výzkumu zvuku v rukou týmu designérů, inženýrů a elektroakustiků z firmy Horn – největšího distributora audio zařízení v Polsku.

Spolupráce odborníků nese ovoce

Na rozdíl od Červeného raptora, známého z románu, je tento klasický podlahový model v módním nadčasovém elegantním černém kabátku. Raptor 9 je sada vysokých sloupů, která umožňuje dosáhnout skutečného audiofilského domácího zvuku. Je novou tváří intenzivního a živého provedení celé škály oblíbených skladeb z domácích sbírek.

Wilson se stará o posluchačský vkus

Tyto největší a nejvýkonnější sloupové reproduktory série Raptor působí jako moderní, elegantní celek, který splňuje požadavky široké uživatelské vrstvy, pro niž jsou důležité technické parametry, ale i design, úspěšně odolávající času a vrtkavé módě. Jsou jednoduché konstrukce, čímž komunikují s dokonalostí stylu. Jsou dostupné ve dvou barevných provedeních – v černé a bílé, čímž jejich sladění s aranžmá jakéhokoliv interiéru nedá žádnou práci. Disponuje portovým systémem s bass-reflexem, umístěným vpředu - proto umožňuje mnohem větší výkon reproduktorů v nízkofrekvenčním pásmu. Tento systém lze také umístit blíže ke stěně, což u sloupových reproduktorů s porty na zadní straně nebývá obvyklé.

Dobrá práce designérů

Sloupové reproduktory Raptor 9 jsou pečlivě a kvalitně zpracovány, konečným výsledkem je vysoce kvalitní skříň s odolnou, esteticky pojatou vrstvou moderního vinylu. Tato struktura evokuje dřevěný povrch, je zkrášlena mírně lesklým povrchem na bočních, horních a zadních stěnách modelu. Přední strana sloupů je osazena lesklým plastovým panelem v bílé nebo černé barvě. Plast zajišťuje odolnost a zabraňuje přirozeným změnám barvy díky nežádoucímu vlivu světla. Ocenit to je možné spíše u bílé povrchové úpravy sloupů, které jsou umístěny zejména v místnostech plných slunečního svitu. Reproduktory jsou chráněny krycími mřížkami v klasické černé barvě.

Konstrukční charakteristika

Sloupové reproduktory Raptor 9 jsou třípásmovým systémem s typickým vzhledem i výkonem, kterému to sluší ve větších místnostech. Právě tam může plně rozvinout své typické akustické schopnosti. Pevnost konstrukce reproduktorů souvisí s nižší náchylností k vibracím, tlusté stěny z MDF desky mají skvělé vlastnosti. Díky portu bass-reflexu, který je vpředu, se dá snadno dosáhnout větší dynamiky a hloubky basů, i když jsou reproduktory umístěny u stěny.

Technická specifika

V audio systému hraje důležitou roli integrovaná výhybka, zajišťující soudržnost zvuku všech komponentů. Součástí jsou dva nízkotónové 165 mm měniče, středotónový 130 mm měnič a 25 mm vysokotónový měnič s textilní kopulkou. Membrány měničů jsou navrženy a vyrobeny podle schématu, jež je užito i u jiných reproduktorů série Raptor. Základním prvkem je nejkvalitnější pevně lisovaná celulóza. Dosahují minimální hmotnosti s vysoce žádoucí tuhostí. Ve spodní sekci skříně je situován panel s jednotlivými reproduktorovými terminály. Vysoce kvalitní terminály jsou pozlaceny a zajišťují spolehlivý přenos signálu, dále také pevné spojení s kabely a neméně pohodlnou manipulaci při zapojování. Odlišeny jsou barvou, eliminují možnost chybného zapojení. Zvuk je přirozeně realistický, přesně odráží okamžik vzniku skladby v nahrávacím studiu. Reproduktory Raptor 9 znamenají univerzální řešení, hodno všech milovníků hudby, bez ohledu na vlastní zesilovač, jehož výkon může být v širokém rozsahu 50 - 220 W.
Výrobce WILSON
Počet pásem 3
Měniče 1x 25 mm vysokotónový, 1x 130 mm středotónový, 2x 165 mm nízkotónový
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Frekvenční odezva od (Hz) 40
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 700 Hz, 2 500 Hz
Impedance (Ω) 4-8
Citlivost (dB) 91
Minimální vstupní výkon (W) 50
Maximální vstupní výkon (W) 220
Maximální výkon - SPL (dB) 110
Barva Bílá
Šířka (mm) 195
Výška (mm) 1160
Hloubka (mm) 302
Hmotnost (kg) 16,7