WILSON SIX - Dub

SKU
WILSON SIX LIGHTOAK
Hodnocení:
100%
10 990 Kč
Skladem
Cena za pár
Spolu to funguje, Technics a reproduktory
Hodnocení:
100%
10 990 Kč
+
Hodnocení:
100%
Akční cena 19 990 Kč Běžná cena 27 990 Kč
+
=
34 870,00 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Dejte si do bytu…

Aneb dáme si do bytu nejenom nábytek, doplňky, ale také skvělou aparaturu, která může stát rovnou na podlaze. Sloupové stojany pohledného vzezření, špičkového zvuku a nevysoké cenové relace si ke svým obdivovatelům nacházejí cestu snadno a rychle sami. Když „praskne“, že Wilson není jenom zavedená americká sportovní značka, ale i evropská značka povedených a žádoucích audio produktů, je k reproduktorové technice velmi dobré úrovně ona cesta doširoka otevřena.

Univerzální řešení

Milovníci hudby si přijdou na své. Podlahová reprosoustava Wilson Six je univerzálním řešením a odpovídá na zvyšující se zájem o podporu zvukových stop TV. Reprosoustavy poskytují velmi atraktivní, přirozený zvuk, který je autentický, a blíží se tomu, co umělec při nahrávání hudebního díla zamýšlel.

Funkce a vybavení

Výrobce se zaměřil na pečlivý výběr materiálů, které přispívají k poutavému vzhledu i k vynikající funkčnosti reproduktorových skříní. Model Six využívá celulózové membrány se speciální vnitřní strukturou, podobně tomu tak je i při výrobě mnohem dražších měničů. Zajištěna je vysoká pevnost a nízká hmotnost, což je též nespornou výhodou. Membrány jsou zavěšeny na gumových závěsech, dynamika basů je lepší, výkon vyšší. Systém pohonu vysoko-tónových měničů nachází podporu v silných neodymových magnetech, ty využívají spíše měniče vyšší třídy. Systém hliníkových cívek má za úkol eliminovat nežádoucí zvýšení teploty. Basovou sekci korunuje basový port, situovaný v přední části, proto mohou být sloupy umístěny i blíže zdi. Reproduktorové terminály mají své místo ve speciální vaničce vzadu, ve spodní části skříně. Každý integrovaný šroub je pozlacený a směřuje vzhůru, aby připojení kabelů bylo snadné a rychlé.

Designové provedení

Wilson Six je k dostání ve dvou provedeních. Jeho krásu může umocnit černá skříň se saténově černou přední stranou, a naopak - model se může blýsknout i v dezénu světlého dubu. V obou dvou případech je zjevná jemná dřevěná struktura, nápadné stříbrné membrány a netypické zpevňující prstence se seříznutými boky, které jsou kolem jednotlivých měničů. To vše dodává soustavě dynamickou a moderní vizáž. Pro doplnění estetiky a k ochraně technologií proti vnějším vlivům byly navrženy krycí mřížky ze speciálního plastu s akusticky neutrálním materiálem na povrchu. U černých sloupů byl použit klasický černý materiál, zatímco sloupy s povrchovou úpravou ve světlém dubu nabízejí mírně pestřejší, respektive světle šedou barvu mřížky, což celému setu na eleganci rozhodně neubírá. Spolu s výraznější strukturou samotného materiálu se tak sloupové duo stává stylisticky atraktivním doplňkem místnosti. Tuto vzácnou devízu ocení nejenom muži, ale také ženská audiofilská skupina. Design na první pohled zajímavé sloupové aparatury tak může dokonale zapadnout do prostředí libovolného obývacího pokoje.

Technická specifika

Každý sloupový modul je štíhlý, dle rozměrů 1000 mm vysoký, 195 mm široký, 306 mm hluboký a váží úctyhodných 12,2 kg. Reproduktorový set je plně funkční, pracuje ve frekvenčním rozsahu 45 – 20 000 Hz s odchylkou ±3 dB, s akustickou citlivostí 90 dB (2,83 V / 1 m) a impedancí 4 - 8 Ohm. Provoz zajišťují dva 165 mm středo-basové měniče, opatřené celulózovou membránou, dále 25 mm tweeter s měkkou kopulkou. Je již tradicí, že dobrému zvuku napomáhá dopředu vyzařující basový port. Výrobce doporučuje zesilovač o výkonu až 130 W.

Video ukázka:

Výrobce WILSON
Počet pásem 2
Měniče 1x 25 mm měkká kopulka, 2x 165 mm středo-basové
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Frekvenční odezva od (Hz) 45
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Impedance (Ω) 4-8
Citlivost (dB) 90
Maximální vstupní výkon (W) 130
Barva Dřevo
Šířka (mm) 195
Výška (mm) 1000
Hloubka (mm) 306
Hmotnost (kg) 12,2