DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Q Acoustics 3020i - Ořech

SKU
5036694047187
6 990 Kč
Do 5 dnů

Není soustava jako soustava. Někdy postačí, když výrobce opráší známé, zavedené grify a vše správně uchopí, ale za druhý konec. Pak vznikají technicky výborné vyšší modely, které mohou nabídnout taktéž skvělý hudební výkon v dané cenové kategorii, dokonce i s očekávanou třešničkou na dortu. Tak to chodí v Q Acoustics – inovovaná reproduktorová soustava 3020i vynikne obzvlášť na speciálních držácích nebo na stojanech.

 

  • Slim design zaručí bezproblémovou vizuální integraci do jakékoliv poslucháčské místnosti
  • O 25% větší skříň než předchůdce - basy jsou silnější a celkový zvuk lépe vyplní místnost
  • P2P™ vnitřní výztuhy
  • 22mm výškový měnič reprodukující širokou stereo scénu
  • Nové nízko-profilové terminály, které dokáží přijmout reproduktorový kabel o průměru 4mm

 

Klíčové aspekty

Jednou ze zásadních změn je o 25% větší vnitřní objem, než jaký byl u předchozího modelu. Je zárukou většího hudebního rozsahu a hlubších basů. Nelze opomenout ani inovativní vyztužení korpusu originální firemní patentovanou technikou P2P (z bodu do bodu), čímž je výrazně snížena možnost nechtěných vibrací. Jako precedens je třeba chápat precizní technické zpracování reproduktorových měničů. Jiné řešení bylo nalezeno také kolem reproduktorových svorek, nové schéma dovoluje lepší umístění reproduktorů (blíž ke stěně).

 

Kvalitní prostorový zvuk

Kdo si potrpí na akustickou prostorovost, zcela jistě ocení vytváření zvuku uvnitř, což je cílem funkcionality modelu Q 3020i. Měniče jsou orámovány hliníkem, crossover má vyšší citlivost a rozšířena je basová sekce. Tvarový design sází na eleganci, konečnému efektu napomáhá nenásilné usazení na gumových nožičkách, díky nimž může komponent stát jak na polici, tak kdekoliv jinde. S využitím držáků nabízí umístění ještě více flexibility. Akustický proud pak má namířeno přímo do prostoru a nevynechá jedinou skulinku, kterou by nezaplnil.

 

Konstrukční specifika

Výškový měnič neboli tweeter je oddělen od zbytku konstrukce díky systému zavěšení, umí totiž odfiltrovat vibrace z basových měničů a tak ovlivňuje reprodukci. Platí, že u každého modelu řady 3000i je kužel tvarován přesně z impregnovaného, potaženého papíru, a spojen s nově vyvinutým gumovým obalem s nízkou hysterezí. Potištěný papírový kužel zajišťuje ideální rovnováhu mezi tuhostí a vlastním tlumením, což znamená zrychlení a precizní produkci bez nežádoucích rezonancí. Konkrétně model 3020i má stále stejný akusticky optimální čelní profil, avšak fakticky je oproti předchozím modelům větší. Tato proměna dovoluje Q Acoustics získat maximum z posunutého designu s rozšířenou nízkou frekvenční odezvou. Další výhodou protaženého zadního rozměru je snížený hluk, odrážející se od zadní stěny skříně.

 

Technické zázemí

Čelní pohled zaznamenává čistotu provedení hlavně díky magneticky upraveným krycím mřížkám, také spodní zadní část je řešena tak, aby bylo možné zapojení repro-terminálů s využitím banánků do velikosti 4 mm. Dvoucestný reflexní typ zahrnuje osazení 124 mm měničem a 22 mm tweeterem. Frekvenční odezva se rozléhá v pásmu od 64 do 30 000 Hz při +3 dB, -6 dB. Jmenovitá impedance má 6 Ohm, minimální 4 Ohm a akustická citlivost činí 88 dB na 2,83 V RMS / 1 m. Stereo výkon zesilovače nabízí 25 – 75 W, dělící frekvence činí 2,4 kHz. Každý reproduktorový kabinet je vyroben dle rozměrů 170 x 278x 282 mm, s hmotností 5,5 kg.  V balení jsou rovněž 2 pěnové bubínky, 2 mřížky reproduktorů, manipulační rukavice, návod k užívání a osmero gumových, pevně uchopených řidičů.

 

Poslech, který je v každém detailu přesvědčivý

Tento set je velmi dostupným zvukovým komponentem zvláště pro Pop, Jazz, klasiku. Svým akustickým poslechem může dokonce zahanbit i větší či dražší reproduktorové soustavy. Nezbývá, než jej vyzkoušet na vlastní uši.

 

Ukázka reproduktorů

 

Srovnání starého a nového designu série 3000i

Výrobce Q Acoustics
Počet pásem 2
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 64
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 2400
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) 125
Nominální vstupní výkon (W) 125
Maximální vstupní výkon (W) 25
Barva Ořech
Šířka (mm) 170
Výška (mm) 278
Hloubka (mm) 282
Hmotnost (kg) 5,5
Příslušenství pěnové ucpávky, mřížky reproduktorů, manipulační rukavice, gumové nožičky
Vaše hodnocení