Technics SL-1210GEG-K

SKU
SL1210GEGK
119 990 Kč
Do 5 dnů
Spolu to funguje
+
+
Hodnocení:
100%
Akční cena 19 990 Kč Běžná cena 27 490 Kč
=
167 470,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

I netechnicky zdatní milovníci vinylové hudby mohou mít v lásce Technics, hlavně pro jejich technicky dokonalé gramofony.

  • Gramofon s přímým náhonem
  • Robustní dvouvrstvá kontrukce šasí
  • Hliníkový talíř gramofonu (3,6 kg) - litý pod tlakem
  • Pozlacené raménko
  • Dvou-rotorový motor
  • Elektronické přepínání otáčet - 33 / 45 / 78 RPM
  • Akrylový kryt proti prachu je součástí balení
  • Hmotnost obdivuhodných 18 kg
  • Produkt Made in Malaysia


Direct Drive

Novinky na trhu elektroniky jsou vždy vítány, neméně oblíbená jsou technicky zdatná zařízení s přímým pohonem a vydatnou profesionální podporou. Model SL-1210GEG je vyveden v minimalisticky černé róbě se stejně vybarveným ramenem. Strohé, ale přesto elegantní provedení ukazuje na profesionální kvalitu zvuku. Tento gramofon představuje nově vyvinutý bezjádrový motor s přímým pohonem, čímž eliminuje ozubení nebo nepravidelnosti otáčení a snižuje vibrace.

Co je zásadní

K perfektnímu chodu přispívá inovativní raménko vyrobené z hořčíku taženého za studena, a to mu dává dlouhou životnost, neboť nabízí lepší potenciál, než který má tradiční hliník. Jeho prostřednictvím pak vzniká precizní a detailní zvuk spolu s velmi dobrým tlumením. Navíc platí, že jeho 10 mm silný pevný horní panel z hliníku zajistí sytost a dynamičnost tónů, což je nutnou podmínkou vysoce kvalitního podání zvuku. SL-1210GEG umí též zvýšit rozsah výšky tónu na plus minus 16% pro větší kontrolu. Některé analogové gramofony mají problém s dodávanou zvukovou kvalitou, ovlivněnou například velmi rychlými vibracemi, vzniklými při otáčení nebo při kolísání otáček (cogging). Tento modelový gramofon však používá nově vyvinutý bezjádrový motor s přímým náhonem, u kterého ke kolísání otáček zpravidla nedochází. Konstrukce, disponující dvěma rotory navíc, eliminuje zátěž na ložiska, udržuje vysoký točivý moment a tím dokáže účinně snížit i nepatrné vibrace při otáčení na minimum. Všechny tyto aspekty jsou v souladu s reprodukcí hřejivého, excelentního zvuku, který je navíc detailní.

Nové technologie

Pomocnými berličkami k dokonalosti audia jsou užité precizní technologie, směřující k ovládání motoru. Aktuálně jsou vyvinuté pro přehrávače Blu-ray a přepínání režimu pohonu v závislosti na provozním stavu motoru, přičemž přispívají k dosažení vysokého startovacího točivého momentu a stability při vysoké rychlosti. Novinkou je také tuhý třívrstvý hliníkovo-mosazný talíř gramofonu. Povrch celé zadní strany je potažen tlumicí pryží, což slouží k omezení zbytečných rezonancí a dosažení vysoké tuhosti s účinným tlumením vibrací. Je očekávána stabilita otáčení a setrvační hmotnost vyšší, než u modelu SP-10MK2, což je bráno za zlatý standard pro gramofony v rozhlasových stanicích po celém světě. Oproti modelu SL-1200 MK5 je setrvační hmotnost dokonce dvakrát vyšší.

Přednosti a technická data

Díky rovnoměrnému rozložení hmotnosti gramofonu se předchází nadměrným vibracím nebo hluku, což způsobuje zhoršení zvukových kvalit. Rozložení hmotnosti se proto nastavuje již ve výrobě za pomoci speciálního zařízení pro precizní seřízení vyvážení každého prvku sestavy. Odtud pochází označení Balanced, kterým jsou seřízené gramofony „ocejchovány“. Vysoce citlivé raménko přenosky je vyrobeno z lehkého hořčíku s tlumicím účinkem, pro zajištění lepší charakteristiky materiálu a dosažení požadované přesnosti. U předchozího modelu byla použita třívrstvá konstrukce, skládající se z hliníkového tlakového odlitku, materiálu BMC a pryže o vysoké hustotě. V tomto modelu je doplněna o panel z kartáčovaného dokonale čistého 10 mm silného hliníku. Tato čtyřvrstvá konstrukce napomáhá k dosažení vysoké tuhosti a skvěle provedené povrchové úpravě. Bonusem je použití pozlacených mosazných svorek gramofonu a zemnicích svorek, čímž je zastavena degradace zvukové kvality signálu a umožněno snadné připojení i odpojení kabelů. Vnější šum omezí přidané kovové stínící struktury uvnitř šasi. V balení je také akrylový kryt. Gramofon vážící 18 kg s rozměry 453 x 170,4 x 372 mm včetně krytu funguje ve třech rychlostech - 33 1/3, 45, 78 otáček za minutu.
Výrobce Technics
Wow & flutter (%) 0,025
Rychlost 33 / 45 / 78 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické / manuální (78)
Obsluha Manuální
Pohon Přímý
Raménko Univerzální s efektivní délkou 230 mm
Vybaven přenoskou x
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem
Možnosti předzesilovače MM přenoska
Typ gramofonu Analogový
Nadstandardní BT kodek
PCM - vzorkování (kHz)
PCM - kvantování (bit)
DSD
Barva Černá
Šířka (mm) 453
Výška (mm) 173
Hloubka (mm) 372
Hmotnost (kg) 18